MENU
Jesteś tutaj: Łomianki Czy kolor umywalki ma znaczenie

Czy kolor umywalki ma znaczenie

15:00, dnia 06 czerwiec 2022r.
Kategoria:Łomianki
612
0

Kolorowe umywalki RavonWybór umywalki do łazienki nie powinien być trudny, zwłaszcza jeśli chodzi o jej kolor. Choć najpopularniejszy jest biały, są też tacy, którzy wolą inny kolor. Umywalki mogą być produkowane w kolorach z palety RAL. Jak ważny jest kolor umywalki?

Jaką umywalkę do łazienki wybrać: kolorową czy białą?

Prawie 98% wszystkich umywalek w łazience jest w kolorze białym. Nie dziwi więc fakt, że biel kojarzy się z czystością i spokojną atmosferą. Biel ma jeszcze jedną zaletę: widać na niej wszystkie zabrudzenia i włosy, co zmusza nas do sprzątania.

Biel w łazience sprzyja harmonii i porządkowi. Jest to również kolor, który można łączyć z każdym innym kolorem, więc bez względu na to, jak ciemna lub jasna jest Twoja łazienka, biała umywalka będzie do niej pasować.

Ważne jest, aby pamiętać, że biały jest najbardziej jasnym ze wszystkich kolorów, jeśli weźmiemy pod uwagę symbolikę z nim związaną. Symbolizuje on egocentryzm i potrzebę docenienia przez innych. Białe umywalki są postrzegane przez użytkowników jako wysokiej jakości, czyste i schludne.

Być może zastanawiasz się, czy jest sens kupować umywalkę łazienkową w innym kolorze niż biały. Byłby to najlepszy kolor.

Umywalki łazienkowe w kolorach

Jeśli wybierzesz umywalkę łazienkową, która nie jest biała, pamiętaj, że każdy odcień koloru będzie miał inny wpływ na Twój nastrój. Odcienie te są interpretowane w zależności od naszej psychologii, kultury, religii, codziennych nawyków i środowiska.

Niektóre kolory mogą działać na nas mobilizująco. Inne mają działanie uspokajające. Musimy o tym pamiętać, projektując wnętrza.

Znaczenie kolorów:

  • Czarny - wspomaga koncentrację i ma działanie uspokajające.
  • Czerwony - pobudza materię i ma działanie mobilizujące. Poprawia również nastrój.
  • Niebieska - ma działanie antystresowe i relaksujące.
  • Zielona herbata - redukuje stres i pomaga się zrelaksować.
  • Żółta - pobudza do działania i poprawia nastrój.
  • Fioletowa - pobudza kreatywność i uspokaja umysł.
  • Różowa - stwarza poczucie bezpieczeństwa oraz koi i łagodzi napięcie mięśniowe.
  • Brązowy - zapewnia stabilność i wewnętrzny spokój.

Jeśli wybierasz umywalkę do łazienki, która nie jest biała, powinna ona pasować do wystroju wnętrza. Urządzając łazienkę, pamiętaj o znaczeniu kolorów i ich wpływie na Twoje zdrowie.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*