MENU
Jesteś tutaj: Szczecin Czy warto poddać się zabiegowi laserem frakcyjnym CO2?

Czy warto poddać się zabiegowi laserem frakcyjnym CO2?

16:44, dnia 07 listopad 2022r.
Kategoria:Szczecin
322
0

Co to jest Laser frakcyjny i jak działa?

Lasery są wykorzystywane w medycynie estetycznej do wywoływania kontrolowanych uszkodzeń tkanek, aby zachęcić je do odbudowy. Laser frakcyjny CO2 wnika głęboko w skórę i podgrzewa wodę, aby ją odparować. Laser frakcyjny CO2 uruchamia procesy naprawcze, w wyniku których powstaje nowy kolagen. Co ważne, laser na twarz nie uszkadza całej skóry. Nakłuwa jedynie skórę, co przyspiesza jej regenerację.

Szok kolagenowy

Zabieg ma na celu pobudzenie tworzenia kolagenu, który jest kluczowym czynnikiem decydującym o napięciu skóry. Utrata kolagenu w tkankach powoduje spowolnienie produkcji kolagenu, co prowadzi do starzenia się skóry. Nowy kolagen to jędrniejsza, bardziej napięta i elastyczna skóra, która sprawia wrażenie odżywionej.

Jaki to jest rodzaj lasera?

Lasery frakcyjne dzielą się na dwa rodzaje: ablacyjne i nieablacyjne. Jeden, który posiadamy w Klinice Roberta Kasperka, to ablacyjny laser CO2. Można go używać do złuszczania skóry, zwanego też ablacją. Wprawdzie gojenie się skóry trwa dłużej, ale efekty są lepsze.

Główną różnicą między tymi laserami jest ich SKUTECZNOŚĆ. Trzeba będzie wykonać od 3 do 5 zabiegów, aby osiągnąć taki sam efekt jak w przypadku zabiegu nieablacyjnego. Powoduje to wyższy koszt i trwa dłużej.

Na czym polega zabieg z użyciem lasera frakcyjnego?

Po oczyszczeniu i zdezynfekowaniu skóry przez lekarza, do zabiegu wykorzystywane jest promieniowanie laserowe. Zabieg powoduje zaczerwienienie skóry i obrzęk. Może też wystąpić lekki dyskomfort i ból. Proces złuszczania i gojenia może trwać kilka dni. W tym czasie należy zachować szczególną ostrożność w stosunku do swojej skóry. Można rozważyć spędzenie kilku dni w domu podczas gojenia się skóry.

Wystarczy wykonać jeden zabieg, jeśli celem zabiegu jest odmłodzenie skóry. Jeśli jednak szukasz sposobu na usunięcie zmarszczek, warto wykonać co najmniej dwa lub trzy zabiegi.

Tkanka potrzebuje trzech miesięcy, aby w pełni się zagoić, więc trudno jest ocenić pełne efekty zabiegu.

Laser frakcyjny to coś więcej niż tylko odmładzanie

Laser może być stosowany do usuwania blizn, takich jak siniaki. Laser ten jest bardzo skuteczny w leczeniu blizn potrądzikowych i redukcji rozstępów. Sam laser może być stosowany do usuwania nowych rozstępów; jednak jeśli masz istniejące rozstępy od jakiegoś czasu, może warto rozważyć terapię łączoną.

Zabieg ten jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych, w zależności od pożądanych rezultatów i wszelkich niedoskonałości, które chcemy skorygować.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*