MENU
Jesteś tutaj: Żarki Jak uzyskać odpowiednią wymianę powietrza w szambie

Jak uzyskać odpowiednią wymianę powietrza w szambie

09:58, dnia 13 styczeń 2023r.
Kategoria:Żarki
272
0

Szambo na posesji musi zostać wykonane zgodnie z przepisami prawnymi. Zasady dotyczą nie tylko tego, gdzie znajduje się szambo i jak jest skonstruowane, ale także jak powinna być wykonana wentylacja zbiornika. Jakie są wymagania dotyczące wentylacji szamba? Dlaczego odpowiednia wentylacja ścieków jest tak istotna?

Regulacja dotycząca odprowadzania ścieków ze zbiornika

 Posiadanie i wykorzystywanie szamba jest kontrolowane przepisami prawa. Zgodnie z nimi, każdy bezodpływowy zbiornik na nieczystości musi posiadać sprawną wentylację. Odpowietrzenie szamba powinno być wyprowadzone na co najmniej 0,5 metra powyżej poziomu gruntu. Ponadto każde plastikowe szambo musi być wyposażone w szczelne pokrycie z otworem służącym do usuwania ścieków.

Jakie znaczenie ma właściwe odpowietrzenie szamba?

 Umiejscowienie odpowiednio dobranej wentylacji szamba jest niezwykle ważne dla sprawnego działania instalacji kanalizacyjnej. Gdy instalujemy szamba dostrzegamy, że właściwe wywietrzanie zbiornika zapobiega tworzeniu się zatorów. Powodem tego jest zredukowanie nadmiernego ciśnienia, które może zablokować rurę odpływową.
System wentylacji zbiornika na nieczystości umożliwia zapobieganie wzrostowi stężenia i fermentacji szkodliwych gazów. Takie warunki stwarzają potencjalne zagrożenie dla ludzi zajmujących się opróżnianiem szamb i transportem ścieków.

Funkcjonowanie wentylacji szamba

Bez względu na to, czy pojemnik jest tworzywem sztucznym czy betonem, wentylacja zbiornika ma kształt przewodu z wylotem powietrza. Rura znajduje się pionowo i powinna przekraczać poziom ziemi co najmniej 0,5 metra.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*