MENU
Jesteś tutaj: Szczecin Czym zajmuje się groomer w salonie pielęgnacji zwierząt?

Czym zajmuje się groomer w salonie pielęgnacji zwierząt?

16:44, dnia 10 luty 2023r.
Kategoria:Szczecin
343
0

Grooming jest stosunkowo nowym zawodem, ale cieszy się coraz większą popularnością. Zawód ten powstał w związku ze zmieniającym się podejściem do zwierząt domowych. Koty i psy traktowane są jak członkowie rodziny. Dzielą nasze łóżka, śpią z nami, a nawet są przez nas pielęgnowane. Czym zajmuje się groomer?

Kim jest groomer i dlaczego?

Nazwa pochodzi od angielskiego słowa groom, groom to czasownik oznaczający "pielęgnować". Groomer to inna nazwa dla psiego groomera. Jednak z ich usług mogą korzystać również właściciele kotów. Salony groomingu świadczą szereg usług dla czworonożnych przyjaciół. Do tych usług należą:

  • kąpiel,
  • czesanie,
  • strzyżenie włosów,
  • dodatkowe zabiegi higieniczne.

Grooming to coś więcej niż tylko praca w salonie. Groomera dla zwierząt można znaleźć w przychodni weterynaryjnej, a niektórzy specjaliści są dostępni "od ręki".

Aby zostać groomerem, należy ukończyć kurs. Praktyka zawodowa daje groomerowi wiedzę praktyczną i teoretyczną. Przyszły groomer pozna różne rodzaje włosów i skóry zwierząt. Pozna również podstawy behawioryzmu i zachowania zwierząt. Szkolenie praktyczne obejmuje kąpanie zwierząt domowych, techniki strzyżenia oraz pielęgnację ich sierści. Groomer powinien być zdolny i kompetentny do obchodzenia się ze zwierzęciem, a także do prawidłowego doboru kosmetyków, które będą najlepiej odpowiadać potrzebom pupila.

Dlaczego potrzebny jest groomer dla psów?

Groomer dla psów to osoba, która ma dostęp do specjalnych narzędzi i preparatów kosmetycznych. Groomerzy są w stanie zająć się pupilami, które były zaniedbane lub ciężko chore. Groomerzy mogą również zajmować się pupilami o specjalnych potrzebach. Nie boją się przycinać paznokci, czyścić uszu i czyścić zębów.

Psi groomer może być również przyjacielem dla właścicieli zwierząt czystej krwi. Groomerzy mogą pomóc w pielęgnacji zwierząt wszystkich ras i przygotować je do zawodów lub wystaw. Groomerzy są pasjonatami zwierząt i stale szkolą się i doskonalą swoje umiejętności, dzięki czemu mogą prześcignąć właścicieli futrzaków.

Czym kierować się zabierając swojego pupila do groomera po raz pierwszy?

Twój pupil powinien mieć co najmniej rok, gdy po raz pierwszy odwiedzi salon groomerski. To właśnie wtedy młody pupil łatwiej adaptuje się do nowego otoczenia, staje się bardziej ciekawski i bardziej oswojony. To szansa na spotkanie z nowymi dźwiękami i zapachami, które często są bardziej specyficzne niż te, których doświadczają młodsze zwierzęta.

Warto, abyś poinformował groomera o tym, że umawia się na pierwszą wizytę Twojego pupila. Być może groomer będzie musiał poświęcić Twojemu pupilowi nieco więcej czasu, aby odbyło się to bezstresowo.

Jak rozpoznać, czy groomer ma dobry charakter?

Dobry groomer ma wiele cech, które sprawiają, że potrafi obchodzić się ze zwierzętami. Dobry groomer musi mieć doświadczenie w pracy z różnymi rasami kotów i psów. Delikatność wymagana jest również podczas strzyżenia czy przycinania pazurów u psów. Powinniśmy być ostrożni, jeśli nie mamy pozytywnego i radosnego nastawienia. Nerwowość również nie jest dobrym pomysłem.

Groomerzy dbają o zwierzęta, jak również o grooming. Grooming powinien być wykonywany w schludnym i zadbanym miejscu. Dla bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia pupila ważne jest zachowanie higieny w miejscach, które są odwiedzane przez wiele zwierząt. Dotyczy to również akcesoriów do groomingu. Dobrzy groomerzy często są trudno dostępni "od ręki". Możesz zarezerwować wizytę online korzystając z naszego kalendarza rezerwacji online.

Warto zadbać o to, by nasi przyjaciele mieli miłe doświadczenia w salonie groomerskim. Nie zwlekaj z przycięciem pazurów, wykąpaniem pupila czy przystrzyżeniem jego sierści. Przekonasz się, że młodsze zwierzęta są bardziej zdolne do adaptacji niż starsze. Opinie w internecie to świetny sposób na znalezienie odpowiedniego specjalisty.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*